Čírová vs. Rollins (plus jedno odhalenie)

Autor: Dávid Tvrdoň | 27.9.2011 o 9:53 | Karma článku: 6,51 | Prečítané:  2351x

Na Slovensku nevzniká veľa videoklipov, ale tých niekoľko určite stojí za pozornosť. Buď patríte do prajnej skupiny a dáte svoj "Like" alebo sa z chuti pobavíte. A veru zábavy je neúrekom!

Prvé dejstvo

Začalo to celkom nevinne. Čítam si nové informácie na Twitteri a vidím, že Dara Rollins má nový videoklip k singlu Nebo Peklo Raj. Zvedavosť ma prinúti zablúdiť na YouTube a pustiť si spomínané dielo.

Druhé dejstvo

Dopozerám, spravím si názor a čítam si ďalej. Natrafím na druhú zaujímavú správu. Mária Čírová natočila nový klip k piesni Na dosah. Zatiaľ zverejnili len prípravu (teda "Making of" ako to moderne všetci nazývajú). No nezabudli pripojiť predchádzajúci klip ku skladbe Strácam. Nevidel som, takže si poslušne púšťam.

Zápletka

Mária Čírová prešla dlhú cestu vo svojej hudobnej kariére. Keď sa pozrieme, kde začínala a kam sa dnes dopracovala, vynára sa otázka, aký má cieľ. Chce sa podobať na Daru Rollins, pretože po vzhliadnutí vyššie zobrazených videí to tak vyzerá. Samozrejme, pani speváčku Daru nechcem zhadzovať. Podáva svoj štandardný (mne nič nehovoriaci) výkon. Čo z toho všetkého vyplýva?

Rozuzlenie

Pieseň Nebo Peklo Raj má šesťkrát vyšší počet vzhliadnutí, teda vyhráva pomyselný súboj. Zdá sa, že Mária Čírová musí ešte viac popracovať na vlastnej tvorivosti a ďalej kráčať po nasmerovanej ceste do mainstreamových uší poslucháčov. Nie je na tom síce nič zvláštne, skôr by som to nazval normálnym. Keď chcete u nás preraziť, musíte sa čo najviac pripodobniť predchodcom, ktorí ovládajú éter. Ak píšem, že je to normálne, tak zároveň smutné, pretože takýmto spôsobom sa pop music ďalej nepohne.

Nesúvisiace odhalenie na záver

Nedávno prišiel s novým klipom aj Miro Jaroš. V médiách sa pretriasal najmä krkavec, ktorý údajne ďobol jeho súčasnú kolaborantku Dominiku Mirgovú. Rád by som si prisvojil nasledovný objav, no stihli to spozorovať už mnohí predo mnou. Nižšie zverejnené videá svedčia o nekončiacej kreativite našich umelcov. Pozrite si ich a nájdite desať rozdielov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?